Jak zaoszczędzić na przeprowadzce?

Przeprowadzka to nie tylko uciążliwe noszenie pudeł, pakowanie i zabezpieczanie naszego dobytku. Niestety są to także koszty, związane choćby ze zużyciem paliwa, amortyzacją naszego samochodu czy zakupem odpowiedniej ilości folii bąbelkowej i taśmy pakowej. Dzisiaj przyjrzymy się kwestii, w jaki sposób można oszczędzić na przeprowadzce. Oczywiście nie zredukujemy tu kosztów do zera, ale zaoszczędzona kwota na pewno będzie zauważalna. Jak przeprowadzić się taniej? Zapraszamy do lektury!

Przeprowadzka – jakie koszty generuje?

Na pytanie ile przyjdzie zapłacić nam za wszystkie czynności związane z przeprowadzką, nie da się odpowiedzieć konkretnie. Wszystko zależy od pewnych czynników, takich jak choćby to, gdzie się przeprowadzamy, jak daleko znajduje się to miejsce od naszego obecnego lokum, czy mieszkamy sami, czy z rodziną, jak dużo przedmiotów udało nam się zgromadzić w dawnym mieszkaniu… Niestety to wszystko wpływa na wysiłek związany ze zmianą lokum, ale także na idące za tym koszty. Jak możemy je zredukować? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Kartony z odzysku

Do skutecznej przeprowadzki będzie nam potrzebne wiele materiałów. Mowa tutaj o folii, taśmie pakowej czy kartonach. Te ostatnie są o tyle wdzięczne, że możemy je dostać za darmo. W jaki sposób? W wielu sklepach spożywczych czy marketach budowlanych personel nie jest w stanie zagospodarować tylu kartonów, ile trafia do nich podczas dostaw. Jeśli odpowiednio porozmawiamy z pracownikami, często będą nam wdzięczni za pozbycie się problemu i oddadzą kartony za darmo.

Firma przeprowadzkowa

Ten punkt może się początkowo wydawać mało rozsądny. Firma, która odciąży nas na czas przeprowadzki będzie wymagała zapłaty, więc jaką mamy w tym oszczędność? Okazuje się, że ogromną! Specjaliści, którzy zawodowo zajmują się tematem przeprowadzek, choćby tacy jak firma Fortis Przeprowadzki w Łodzi przy ulicy Okopowej 70/106: https://fortis-przeprowadzki.pl/, jest w stanie nie tylko zapewnić wszystkie konieczne materiały, ale także potrzebną liczbę rąk do pracy i odpowiednio duży samochód. To ostatnie ma wręcz kolosalne znaczenie, jeśli usiądziemy przy kalkulatorze – samochód osobowy będzie musiał zrobić podczas przeprowadzki od kilkunastu do kilkudziesięciu kursów. Jeśli przeprowadzamy się ulicę obok, nie ma z tym problemu, co jednak, jeśli nasze nowe mieszkanie znajduje się w innym mieście? Dodatkowo nie będziemy musieli angażować do noszenia pudeł znajomych ani rodziny.

Balony zamiast drogiej folii bąbelkowej

To całkiem ciekawy sposób na wygenerowanie nieco oszczędności przy zmianie mieszkania. Folia bąbelkowa nie jest tania, zwłaszcza jeśli potrzebujemy jej tyle, by móc owinąć wszystkie nasze przedmioty. Alternatywą dla tego rozwiązania są balony – jeśli zostały nam jakieś po urodzinach dziecka czy weselu, spokojnie możemy ich użyć do zabezpieczenia naszego dobytku. Wystarczy nie pompować ich do granic możliwości, jedynie delikatnie napełnić powietrzem. Dzięki temu będą one odpowiednio miękkie i plastyczne, by wyłożyć nimi ścianki kartonów i pustą przestrzeń pomiędzy umieszczonymi w nich przedmiotami.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.