Jak zdać prawo jazdy w Krakowie? Praktyczne wskazówki

Egzamin na prawo jazdy to jedno z większych przeżyć w życiu. Prawo jazdy kategorii B chce mieć bowiem niemal każdy – to niezależność i swoboda przemieszczenia się oraz duży życiowy komfort. Jeśli czegoś mocno chcemy, tym mocniej stresuje nas ubieganie się o to i tak jest właśnie na egzaminach. Ale z dobrą szkołą jazdy zdasz w Krakowie egzamin bez problemu! Jak to zrobić?

Po pierwsze: wybierz dobrą szkołę jazdy

Szkół jazdy oferujących kursy na prawo jazdy kategorii B w Krakowie jest bardzo dużo. Wybierając więc szkołę dla siebie, często gubimy się w kryteriach, które warto wziąć pod uwagę. 

Przede wszystkim warto wybrać szkołę z tradycją, a więc taką, która na rynku jest już dłuższy czas. To gwarant tego, iż placówka ma doświadczenie, a jej kadra odpowiednią i ugruntowaną wiedzę teoretyczną jak i przede wszystkim praktyczną. Najlepiej, gdy szkoła prowadzona jest przez pasjonatów, a jedynie pasjonaci są w stanie wytrwać w branży długo.

Dobrze jest, by szkoła jazdy posiadała swój plac manewrowy oraz flotę samochodową tożsamą z autami, którymi jeździ się podczas egzaminu. Odpowiednio obszerny i dobrze zagospodarowany plac manewrowy pozwoli kursantowi pewniej poczuć się za kółkiem zanim wyjedzie on w miasto. Lekcje jazdy na samochodach, którymi później zdaje się egzamin to także większa pewność siebie i większa szansa na pozytywny wynik egzaminu.

Dobra szkoła jazdy to także taka, która ma indywidualne podejście do kursantów, a także uczy zasad bezpiecznej jazdy w każdych warunkach pogodowych. By dobrze czuć się za kółkiem jako przyszły kierowca, warto zapisać się na kurs chociażby zimą lub jesienią, gdy warunki na drodze są trudniejsze i możemy sprawdzić się także w niebezpiecznych sytuacjach.

Po drugie: ucz się regularnie

Wykłady w szkole jazdy oraz jazdy po placu manewrowym i po mieście to nie wszystko. Jeśli chcesz zdać egzamin i zostać kierowcą, musisz doszkalać się w każdym nadarzającym się momencie. Może to być rozwiązywanie zadań w wolnej chwili przy śniadaniu czy np. baczne przyglądanie się temu jak zachowuje się kierowca, z którym jedziesz autem lub autobusem oraz zadawanie pytań.

Jeśli posiadasz dostęp do auta rodzica lub współmałżonka, wykorzystaj je. Możesz pojechać na wybrany plac wraz z nim lub trenować nawet na swoim podwórku takie proste czynności jak parkowanie, skręcanie czy ruszanie pod górkę. To niezwykle istotne, gdyż przede wszystkim chodzi o obycie z samochodem, wyrobienie nawyków i myślenie o drodze. Im więcej będziesz trenować, tym pewniej poczujesz się podczas egzaminu. 

Jeśli szukasz szkoły, która wyszkoliła już setki krakowskich kierowców, zapraszamy do nas! Szkoła jazdy ROLMINEX to doświadczeni instruktorzy, wysoka zdawalność i bardzo dobra lokalizacja w samym sercu Nowej Huty. Szkolenie oraz jazda autem to dwie nasze pasje, które chętnie przekażemy także Tobie! Nie stresuj się egzaminem, lecz przyjdź do najlepszych, którzy pokażą Ci, iż jazda autem to czynność relaksująca i satysfakcjonująca!

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.