Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? Przydatne wskazówki

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, każdy kierowca samochodu musi mieć ważną polisę. Na rynku usług finansowych, ubezpieczenia samochodowe to ubezpieczenia najczęściej kupowane. Jednak ceny ubezpieczenia samochodu czyli ceny oc mogą być naprawdę różnorodne. Wśród wielu ofert ubezpieczenia, ubezpieczenie oc zależy od wielu czynników. Przy wyborze ubezpieczenia trzeba brać pod uwagę sam zakres ubezpieczenia, sposób likwidacji szkody w towarzystwach ubezpieczeniowych, dostępne dodatkowe opcje jak limit holowania, odpowiedzialność od zdarzeń losowych czy ewentualne koszty leczenia. Gdzie zatem najlepiej kupić ubezpieczenie samochodu? Czy wiesz, że polisy możesz porównać, korzystając z porównywarki ubezpieczeń? Co ci da porównywarka oc? Dlaczego porównywarka ubezpieczeń może być pomocna? Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Rodzaje ubezpieczenia i od czego zależy tanie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie, a w szczególności ubezpieczenia samochodu, to flagowy produkt każdej firmy ubezpieczeniowej. Korzystając z towarzystw ubezpieczeniowych, znajdziemy także ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie turystyczne i inne. Kupując ubezpieczenie oc samochodu możesz od razu nabyć także ubezpieczenie ac, ubezpieczenie opon czy ubezpieczenie szyb. Tak naprawdę, wybraną polisę możesz rozszerzyć, jak tylko chcesz. Nie licz jednak, że obejdzie się tu bez dodatkowych opłat z tego tytułu.

By kupić ubezpieczenie oc, warto wiedzieć, że części składowe umowy ubezpieczenia, obejmują szereg czynników, na podstawie których towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje ci konkretną ofertę. Wartość zatem samej polisy zależy do takich czynników jak: marka pojazdu, wiek samochodu, pojemność silnika, rodzaj paliwa, wiek kierowcy, miejsce zamieszkania kierowcy, posiadane zniżki za bezszkodową jazdę. Cena będzie też zależna od tego, co jest związane z ubezpieczeniem oc – przy zakupie polisy możesz bowiem kupić także dodatkowe ubezpieczenie szyb, opon, NNW, Assistance czy polisę AC. Możesz też wybrać ubezpieczenie krótkoterminowe np. na stronie https://porownywarki-ubezpieczen.pl/n/krotkoterminowe-oc-miesiac

Możesz przy tym korzystać z dowolnego towarzystwa ubezpieczeniowego, przy czym warto pamiętać, że w większości przypadków, kontynuacja polisy u obecnego ubezpieczyciela jest mniej korzystne niż wybranie nowej firmy ubezpieczeniowej.  

Najtańsze oc – jak kupić ubezpieczenie korzystnie – wskazówki

Oczywiście, każdy z nas chciałby nabyć najtańsze ubezpieczenie oc. Aktualne ceny ubezpieczeń samochodu mogą bywać naprawdę wysokie, na co wpływ ma wiele regulacji prawnych, które zostały wprowadzone w ostatnich latach. Jeszcze w 2019 roku średnia cena ubezpieczenia w Polsce oscylowała wokół kwoty 692złotych. W ostatnich dwóch latach, składki polis poszły w górę i spodziewamy się, że tendencja ta będzie się utrzymywać również w najbliższym czasie. Z całą pewnością, szalejąca inflacja, podnoszenie stóp procentowych, a także możliwości towarzystw ubezpieczeniowych do sprawdzania naszej szkodowości czy stylu jazdy (posiadanych mandatów) nie napawa optymizmem.

Ale polisę oc, wciąż możesz kupić taniej. Jest kilka sprawdzonych wskazówek, w jaki sposób można taki koszt ubezpieczenia obniżyć.

W pierwszej kolejności, warto wykorzystać kalkulator oc i porównywarkę ubezpieczeń. O szczegółach tej metody napiszemy nieco niżej. Po drugie, decyduj się na pełen pakiet, obejmujący oc i ac i zainteresuj się także dodatkowymi ubezpieczeniami w danym towarzystwie. Na przykład przy zakupie oc, zdecyduj się także na ubezpieczenie mieszkania. Wiele firm ubezpieczeniowych, w takim pakiecie oferuje kilkunastoprocentowe zniżki na zakup dodatkowego produktu.

Ponadto, możesz też poszukać współwłaściciela samochodu, który ma spore zniżki. Pozwoli ci to obniżyć koszt polisy. 

Dokonując zakupu polisy, opłać ją w całości z góry. Płatność ratalna może być wygodna, ale pamiętaj, że zawsze dodawane jest kilkanaście (nawet 10%) zwyżki za rozłożenie polisy na raty.

Jeśli kupujesz auto od dealera, wykorzystaj pakiet dealerki, który często jest korzystniejszy niż samodzielne wykupywanie polisy.

Oferty ubezpieczenia sprawdź w porównywarce ubezpieczeń

By wybrać najlepszą ofertę spośród wielu towarzystw, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo w danym towarzystwie. Jednak umówmy się – jeżdżenie po wielu towarzystwach ubezpieczeniowych w mieście lub też szukanie ich ofert w internecie, może być czasochłonne.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze ubezpieczenia, najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Zrobisz to oczywiście za pośrednictwem internetu, wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Po wpisaniu wszelkich szczegółowych danych swojego samochodu (pamiętaj, że znaczenie ma wybór właściwego modelu czy pojemności silnika!) oraz naszych danych, jako kierowcy, porównywarka pokaże nam kilka możliwych opcji ubezpieczenia oc, wraz z informacjami czy warto dobrać do niej jakiś produkt (jak ubezpieczenie NNW).

Jest to tak naprawdę najprostszy i najszybszy sposób by porównać kilkadziesiąt ofert ubezpieczeniowych i wybrać dla siebie tą najkorzystniejszą.

Zdecydowanie polecamy to rozwiązanie, aby zaoszczędzić jeszcze więcej!

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.