Jaki samochód dostawczy do 3,5 tony wybrać?

Transport drobnicowy stale rośnie. Firmy kurierskie wciąż poszerzają swe usługi. Wraz z rozwojem dziedziny e-commerce i wielu innych branż, które korzystają z transportu paczek, rośnie także zapotrzebowanie na małe samochody dostawcze do 3,5 tony. Swoją popularność zawdzięczają one także praktyczności, funkcjonalności i niewielkim gabarytom. Dlaczego?

Małe samochody dostawcze

obraz 1

Samochody dostawcze do 3,5 tony są na tyle małe, że można parkować nimi w niemal każdym miejscu, także na parkingach podziemnych. Wystarczy mieć prawo jazdy kategorii B, aby się nimi poruszać, dlatego umożliwiają firmom, które z nich korzystają dostęp do szerokich zasobów kierowców. Decyduje się na nie wiele osób, prowadzących firmy w różnych sektorach gospodarki. Umożliwiają bowiem transport wielu różnych przedmiotów w krótkim czasie. Ponadto generują stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne w porównaniu do większych aut. Czym się kierować, wybierając taki pojazd?

Na co zwrócić uwagę kupując auto dostawcze do 3,5 tony?

Małe samochody dostawcze kupowane są do firm w celu pokonywania tysięcy kilometrów miesięcznie. Dlatego jednym z podstawowych kryteriów, które decyduje o zakupie takiego samochodu, jest mocny, wytrzymały silnik, a przy tym stosunkowo niskie spalanie paliw. A jeśli kupujesz auto używane, z tego samego powodu musisz zwrócić uwagę na jego przebieg. Im większy, tym większe ryzyko napraw serwisowych.

Ważne z punktu widzenia twojej firmy jest zastosowanie takiego auta. Wybierając konkretny model, musisz dokładnie przeanalizować, czy sprawdzi się w transporcie artykułów, jakie zamierzasz nim przewozić. Pamiętaj, aby maksymalnie wykorzystać potencjał samochodów, nie marnować przestrzeni załadunkowej, ale także, aby jej nie przekraczać, co mogłoby negatywnie wpływać na jego eksploatację.

Chociaż ten aspekt często spychany jest na dalsze miejsca w analizie oferty różnych modeli w segmencie aut dostawczych, to warto mu się przyjrzeć. Chodzi o wyposażenie kabiny, które ważne jest z punktu widzenia kierowcy. Zadbaj o jego komfort i zwróć uwagę, aby różne systemy ułatwiające jazdę i udogodnienia w kabinie, były przystosowane do rodzaju i długości tras, jakie musi on codziennie pokonywać.

Gdzie szukać małych aut dostawczych?

Gdy wiesz już, co jest ważne w przypadku wyboru odpowiedniego modelu, sprawdź, jakie małe auta dostawcze oferuje obecny rynek. Wśród wielu modeli, na pewno trafisz na najbardziej popularne jak Volkswagen Caddy, Fiat Doblo czy Peugeot Partner. Przyjrzyj się dokładnie ich specyfikacji i wybierz wersję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Najłatwiej przeglądać oferty, dostępne w portalach internetowych. Używaj opcji porównywania ich, a łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni model.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.