Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

0

120

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona nie tylko o bezpieczny przewóz towarów w wybrane przez klienta miejsce, lecz także o formalności przewozowe i rozładunek. Co warto wiedzieć o transporcie ciężarowym do Norwegii i Szwecji?

Transport TIR

Określenie „TIR” odnosi się obecnie do samochodu ciężarowego przewożącego różnego rodzaju towary. Skrót ten oznacza z języka francuskiego „Transport International Routier”, czyli „Międzynarodowy Transport Drogowy”. Wiele osób może być zaskoczonych informacją, że TIR to konwencja 14 listopada 1975 roku o międzynarodowych przewozach drogowych towarów pod nadzorem celnym, która miała uprościć i przyspieszyć procedury nieoclonych towarów na przejściach granicznych oraz w urzędach celnych. W dzisiejszych czasach nazywa się tak już tylko wspomniane wyżej pojazdy. Międzynarodowy transport ciężarowy wchodzący w skład oferty profesjonalnych firm odbywa się przy udziale zróżnicowanego i nowoczesnego taboru. Usługi transportowe uwzględniają m.in. państwa Skandynawii.

Transport ciężarowy Norwegia

Transport ciężarowy Norwegia-Polska i Polska-Norwegia obejmuje m.in. transport towarów na paletach, transport europalet oraz gabarytów. Firmy transportowe dysponują flotą w postaci busów, solówek, niskopodwozia, tiffbeta, semi, tira pod plandeką, firanki, zestawu oraz platformy. Przewozy wykonywane są przez wykwalifikowanych kierowców. Możliwa jest także realizacja doładunków. Istotna jest dbałość o bezpieczeństwo transportu poprzez odpowiednie ustawienie ładunku na aucie i spięcie go pasami. Dzięki temu towary nie będą przemieszczały się ani podczas jazdy na lądzie, ani w trakcie podróży promem. Norwegia nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, więc po stronie polskiej wykonywana jest odprawa eksportowa, a na granicy szwedzko-norweskiej – importowa. Najczęściej organizowane są transporty do Oslo, Drammen, Bergen, Trondheim, Kristiansand, Alesund i Stavanger.

Transport ciężarowy Szwecja

Transport ciężarowy Szwecja-Polska i Polska-Szwecja obejmuje najczęściej sprzęt elektroniczny, maszyny i części do nich, materiały budowlane i ogrodnicze. Istotnymi kwestiami do wzięcia pod uwagę podczas planowania transportu na tej trasie są często zmieniające się warunki atmosferyczne i wynikające z tego faktu utrudnienia oraz przeprawa promowa. Ze zmianą warunków pogodowych wiąże się też zmiana warunków na drodze. Firma transportowa ma na względzie konieczność przygotowania dodatkowych rozwiązań logistycznych. Dzięki temu towary dotrą na miejsce bez śladu uszkodzenia. Ważne jest również zaplanowanie czynności zgodnie z wymogami prawnymi obowiązującymi w skandynawskim kraju. Przewozy do Szwecji są często wybierane przez Polaków ze względu na otwartość skandynawskiego rynku na nasze produkty.

Wycena transportu

Cena transportu towarów do Norwegii i Szwecji nie zawsze będzie taka sama. Wiele zależy od czynników takich jak waga i wymiary ładunku, terminy załadunku i rozładunku oraz opłaty zmienne. Osoby chcące skorzystać z takiej usługi mogą zwrócić się do firmy transportowej o bezpłatną wycenę. W tym celu warto wypełnić formularz online zawierający podstawowe dane na temat ładunku i jego transportu lub skontaktować się z firmą telefonicznie. Na cenę wpływa też m.in. aktualna dostępność wolnych aut, koszt eksploatacji pojazdu, sytuacja gospodarcza czy koszt paliwa w danym momencie.

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Wstrząśnij i nasłuchuj, czyli jak w samochodach ŠKODY wykrywa się niepożądane dźwięki

ŠKODA przeprowadza niezliczoną liczbę testów swoich samochodów. Jeden z nich odbywa się na urządzeniu o

0

3

Jak zostać kierowcą autobusu?

Przy wzrastających cenach paliwa, wiele osób decyduje się korzystać z komunikacji miejskiej. Dojeżdżamy w ten

0

17

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

5

23041

Ford Focus Mk3 – jaki silnik wybrać?

Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.

0

19695

Ford Kuga II – jaki silnik wybrać?

Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto

0

18082

Ford Focus Mk2 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika to bardzo ważna sprawa. Dowiedz się więcej n temat silników diesla i

0

12475

Ford Mondeo mk4 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się

0

11351

Ford Mondeo mk5 – dane techniczne, silniki, wersje wyposażenia, opinie kierowców

Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu

0

10828