Konfiskata samochodu w Austrii już od marca. Uważaj na prędkość

Austria wprowadza rewolucyjne zmiany w swoim prawie drogowym. Od marca 2024 roku, kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość w sposób znaczący będą musieli zmierzyć się z rygorystycznymi konsekwencjami. Konfiskata samochodu to nowa kara, która wprowadza poważne konsekwencje dla tych, którzy ignorują ograniczenia prędkości.

Konsekwencje dla przekraczających prędkość

Austriackie przepisy drogowe stają się jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Kierowcy, którzy znacznie przekroczą dozwoloną prędkość, będą narażeni na utratę swojego pojazdu. Wysokie mandaty, które dotychczas były standardową formą kary, teraz uzupełnione zostaną o możliwość konfiskaty pojazdu.

Szczegółowe ograniczenia

Nowe przepisy precyzują limity prędkości, po przekroczeniu których kierowca może stracić samochód. W obszarach zabudowanych granicą jest przekroczenie prędkości o 60 km/h, natomiast poza terenem zabudowanym – o 70 km/h. To zaostrzenie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na austriackich drogach.

Konfiskata trwała

W sytuacjach ekstremalnego przekroczenia prędkości, austriackie prawo przewiduje nawet konfiskatę samochodu na stałe. Dotyczy to sytuacji, gdy kierowca przekroczy dozwoloną prędkość o 80 km/h w obszarze zabudowanym lub o 90 km/h poza nim. Takie pojazdy będą przeznaczone na aukcje.

Porównanie z innymi krajami

Podobne restrykcje wobec kierowców stosowane są w innych europejskich krajach. Włochy konfiskują samochody kierowcom prowadzącym pod wpływem alkoholu, a w Szwajcarii kara ta dotyczy również przekraczania prędkości. W Niemczech konfiskata pojazdu stosowana jest w przypadku wykorzystywania samochodu do nielegalnych wyścigów ulicznych.

Uważaj na prędkość

Austriackie przepisy drogowe stają się jednym z najbardziej surowych w Europie. Kierowcy wybierający się do Austrii muszą zatem zachować szczególną ostrożność i przestrzegać lokalnych ograniczeń prędkości. Konfiskata pojazdu to poważna konsekwencja, która ma na celu odstraszenie od niebezpiecznej jazdy i podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.