Najczęściej stosowane kosmetyki detailingowe

Czasy się zmieniają – widać to również w naszym podejściu do samochodów. Choć możemy korzystać z usług zaawansowanego czyszczenia, coraz chętniej decydujemy się na samodzielne działanie. Dostępność specjalistycznych produktów w sklepach sprawiła, że wielu kierowców postanowiło spróbować swoich sił w detailingu. Które kosmetyki detailingowe cieszą się wśród nich największym zainteresowaniem? Na co warto postawić? Poznaj nasze wskazówki i ciesz się naprawdę zadbanym autem.

Kosmetyki detailingowe to rozwiązanie dla miłośników czterech kółek, którym zależy nie tylko na ich nienagannym wyglądzie, ale również trwałości poszczególnych elementów. Odpowiednio pielęgnowane pojazdy nie tylko pięknie się prezentują, ale również pozostają znacznie odporniejsze na niejednokrotnie trudne warunki pogodowe. Odkąd dostęp do specjalistycznych preparatów jest tak łatwy, wzrosła świadomość kierowców na temat ich działania – teraz mogą cieszyć się lakierem bez niechcianych zadrapań i rys. Które kosmetyki detailingowe warto mieć w swoim garażu? Podpowiadamy, które preparaty powinny zwrócić twoją uwagę.

Kosmetyki detailingowe do auta – co stosować?

Podstawowy kosmetyk to oczywiście szampon do samochodu. Zwróć jednak dokładniejszą uwagę na to, po co sięgasz – nie wszystkie dostępne w sklepach preparaty są rzeczywiście skuteczne. Specjaliści przestrzegają, by sprawdzać poślizg. Okazuje się, że stanowi on podstawę ochrony przed niechcianymi rysami na lakierze. Wybierając środek dla twojego samochodu, koniecznie upewnij się, jaki ma odczyn – nie wszystkie służą każdemu rodzajowi powłoki. Pomiędzy dokładnymi myciami staraj się stosować dodatkowo quick detailer, który pozwoli ci zachować samochód w naprawdę dobrym stanie.

Jeśli czujesz, że temat dbałości o pojazd naprawdę cię zainteresował i chcesz zaopiekować się swoim samochodem w najlepszy z możliwych sposobów, wypróbuj również Tar Remover lub Iron Less. To specjalistyczne kosmetyki detailingowe, dzięki którym możliwe jest usunięcie najtrudniejszych zabrudzeń – pomagają pozbyć się nawet śladów asfaltu czy lotnej rdzy. Pamiętaj jednak, by zawsze kupować je u sprawdzonego sprzedawcy, by być pewnym ich jakości.

Szeroko wyposażony sklep Chemotion posiada w swojej ofercie również kosmetyki samochodowe, które pozwalają zadbać o stan felg. Wybierając je, musisz uwzględnić przede wszystkim materiał – zupełnie inne środki stosujemy w przypadku metalu, inne zaś dla chromu, choć istnieją także preparaty uniwersalne. Osobno warto wyposażyć się także w dressing do opon, który pozwala zachować ich piękny wygląd i zabezpieczyć je przed niszczeniem.

Czernidło do opon
Czernidło do opon

Kosmetyki detailingowe to również profesjonalny płyn do mycia szyb samochodowych – zdecydowanie nie może zabraknąć go w twoim garażu. Aby dobrze o nie zadbać, potrzebujesz również mikrofibry do czyszczenia i mikrofibry waflowej do wycierania. Nigdy nie wykorzystuj do czyszczenia szyb samochodowych klasycznego płynu o przeznaczeniu domowym – ma on bowiem w składzie amoniak negatywnie wpływający na stan auta.

Profesjonalny płyn do mycia szyb
Profesjonalny płyn do mycia szyb

Kosmetyki detailingowe służą również dbałości o lakier. Właściciele aut mogą zdecydować się także na wosk samochodowy. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wosk na mokro, który stosunkowo łatwo jest zaaplikować. Stosuje się go bowiem od razu po myciu. Dzięki regularnemu stosowaniu takich środków, lakier może zachować intensywny kolor znacznie dłużej. To rozwiązanie zabezpieczające przed negatywnym wpływem zabrudzeń i czynników atmosferycznych.

Wosk na mokro
Wosk na mokro

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.