Naklejka rejestracyjna na szybie samochodu nie jest już potrzebna. Jak ją usunąć?

Od 4 września nie mamy już obowiązku posiadania naklejki rejestracyjnej na szybie naszego pojazdu. Naklejki choć są jednorazowe, bardzo dobrze trzymają się na szybie. Co zrobić aby usunąć naklejkę rejestracyjną szybko i skutecznie?

Obowiązek posiadania naklejki rejestracyjnej – nieaktualny

Dotychczas posiadanie naklejki rejestracyjnej na szybie naszego samochodu było obowiązkiem. Za jej brak mogliśmy zostać ukarani mandatem nawet o wysokości 500 zł a także mogliśmy utracić dowód rejestracyjny. Sytuacja ta uległa zmianie 4 września 2022 roku. Teraz naklejka nie jest nam już potrzebna.

Jak usunąć nakleję rejestracyjną z szyby samochodu?

Usunięcie naklejki rejestracyjnej jest teoretycznie proste, natomiast jeśli będziemy chcieli ją zwyczajnie odkleić z pewnością na szybie pozostaną jej fragmenty, a także resztki kleju. Jak usunąć naklejkę bezproblemowo?

Najskuteczniejszą metodą odklejenia naklejki rejestracyjnej jest podgrzanie szyby samochodu. W miesiącach letnich jest to znacznie łatwiejsze, jednak gdy za oknem jesień musimy użyć koniecznie suszarki do włosów. Szybę należy najpierw podgrzewać równomiernie (gdy zrobimy to punktowo jedynie w miejscu gdzie znajduje się naklejka możemy doprowadzić do pęknięcia szyby, szczególnie w chłodne dni). Gdy szyba jest równomiernie podgrzana możemy przejść do następnego etapu. Nakleję rejestracyjną należy podważyć, najlepiej z obu stron przy użyciu np. żyletki lub paznokcia, po czym następnie możemy ją odkleić. Ważne! – podczas podważania naklejki należy być ostrożnym aby nie porysować szyby. Kiedy po odklejeniu naklejki na szybie pozostaną jej resztki bądź odrobina kleju najlepiej przetrzeć to miejsce przy użyciu szmatki i benzyny ekstrakcyjnej. Po zakończeniu tego procesu po naklejce nie będzie już śladu.

Naklejki rejestracyjne wciąż na szybach wielu samochodów

Zdecydowaliście się już na usunięcie naklejek rejestracyjnych z szyb Waszych samochodów, czy pozostawiacie je na miejscu mimo braku konieczności ich posiadania?

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.