Niechlubne podsumowanie Sylwestra i Nowego roku przez Policję: więcej wypadków i nietrzeźwych kierowców

W okresie Sylwestra i Nowego Roku, kiedy ulice tętnią życiem a niebo rozświetlają fajerwerki, na drogach Polski niestety dochodzi do mniej pozytywnych zdarzeń. Statystyki dotyczące wypadków drogowych i zachowań kierowców w tym okresie są alarmujące. Policja podsumowuje ten czas jako okres wzmożonych niebezpieczeństw na drogach.

Więcej wypadków drogowych

W bieżącym roku Sylwestrowa noc i pierwszy dzień Nowego Roku upłynęły stosunkowo spokojnie, choć nie obyło się bez incydentów. Mimo licznych apeli o ostrożność i odpowiedzialność, widać zwiększoną liczbę wypadków drogowych w porównaniu do roku ubiegłego. To smutny znak, że świętowanie czasami przybiera niebezpieczną formę.

W Nowy Rok na „podwójnym gazie”

Co alarmujące, wzrosła liczba nietrzeźwych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Tylko w pierwszy dzień Nowego Roku zatrzymano aż 447 osób prowadzących pojazdy „na podwójnym gazie”. Jest to niepokojący trend, pokazujący lekceważenie przez kierowców ryzyka związanego z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu.

Od piątku do niedzieli na polskich drogach doszło do 250 wypadków. Smutnym bilansem są 31 ofiar śmiertelnych i 305 osób z obrażeniami ciała, które trafiły do szpitala. Szczególnie niepokojące jest to, że aż 18 ofiar śmiertelnych to piesi, co może świadczyć o braku ostrożności zarówno wśród kierowców, jak i przechodniów.

Wzrost liczby wypadków i nietrzeźwych kierowców w porównaniu do zeszłego roku

Porównując te dane do zeszłorocznych statystyk, widzimy znaczący wzrost liczby wypadków. W ubiegłym roku w analogicznym okresie doszło do 106 wypadków, w których zginęło 13 osób, a 128 zostało rannych. Co interesujące, w tamtym okresie panowała gorsza pogoda, co mogło skłonić kierowców do ostrożniejszej jazdy.

Podsumowując, Sylwester i Nowy Rok 2023/2024 przyniosły wiele niepokojących statystyk. Policja zwraca uwagę na wzrost liczby wypadków drogowych i nietrzeźwych kierowców. Apeluje o większą odpowiedzialność i ostrożność na drogach. To przestroga dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przyszłości świętować bezpieczniej.

Źródło: Policja

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.