Pijany kierowca zatrzymany na drodze do Zimnej Wódki. W alkomacie zabrakło skali!

Zdarzenie, które miało miejsce 1 stycznia wieczorem, ponownie rzuca światło na krytyczny problem nietrzeźwych kierowców na drogach. Około 18:30, policjanci z Posterunku Policji w Leśnicy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie między Zimną Wódką a Ujazdem. Na miejscu zastali osobowe audi, które wjechało w pole, a w środku kompletnie pijanego kierowcę.

Dramatyczny poziom alkoholu: ponad 4 promile

Głównym punktem zainteresowania jest szokujący wynik badania alkomatem. 23-letni kierowca miał w swoim organizmie ponad 4 promile alkoholu, poziom tak wysoki, że urządzenie pomiarowe nie było w stanie go precyzyjnie zmierzyć. Mężczyzna przyznał, że swoje picie zakończył około godziny 2:00 w nocy, po sylwestrowej zabawie, a potem zasnął za kierownicą.

Zachowanie budzące podejrzenia

Oprócz nietrzeźwości, zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów o możliwość znajdowania się pod wpływem środków odurzających. Nienaturalnie poszerzone źrenice i nadpobudliwe zachowanie skłoniły mundurowych do pobrania od mężczyzny próbki krwi w celu szczegółowej analizy.

Konsekwencje prawne: grozi mu do trzech lat więzienia

Teraz 23-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że był również pod wpływem narkotyków, odpowiedzialność karna będzie jeszcze większa.

Apel o odpowiedzialność na drogach

To zdarzenie jest przestrogą dla wszystkich kierowców o ryzyku i konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu. Policja nieustannie apeluje o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. To przypomnienie, że decyzje podejmowane za kierownicą mają realny wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.