Odcinkowy pomiar prędkości na s7. Są też inne lokalizacje!

Część kierowców z pewnością będzie zaskoczona. Na drodze ekspresowej s7 zamontowano odcinkowy pomiar prędkości. O oficjalnym uruchomieniu systemu poinformuje GITD – według planu to przełom maja i czerwca. Posypią się mandaty.

Montaż kamer odcinkowego pomiaru prędkości w całej Polsce zapowiadano już kilka miesięcy temu. Jak się okazuje plan jest realizowany. Pierwsze instalacje pojawiły się na obleganej przez kierowców drodze s7 na odcinku Warszawa – Radom, a dokładnie od obwodnicy Białobrzegów do oddalonej o 14 kilometrów miejscowości Nowy Gózd. Na tym odcinku drogi s7 obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.

Jak działa odcinkowy pomiar prędkości?

Odcinkowy pomiar prędkości określa czas wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka. Kamery wykonują zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości, co umożliwia dokładną identyfikację auta. Jeśli kierowca przekroczy prędkość, na zdjęciu pojawią się informacje takie jak miejsce, data, czas pomiaru, długość odcinka, na którym był wykonywany, a także maksymalna dozwolona prędkość. Ponadto urządzenie ma możliwość zidentyfikowania pasa ruchu, po którym poruszał się samochód.

39 nowych lokalizacji odcinkowego pomiaru prędkości w Polsce

Poza montażem odcinkowego pomiaru prędkości na drodze ekspresowej s7, zaplanowano również 39 nowych lokalizacji, w których system zostanie zamontowany jeszcze w tym roku. Są to:

 • Woj. Dolnośląskie – Kostomłoty – Kąty Wrocławskie A4, Wrocław droga nr 105392D, Bierzów -Przylesie droga nr 403;
 • Woj. Kujawsko – Pomorskie – Rogoźno Zamek – Kłódka droga nr 16, Rycerzewo droga nr 251, Węzeł Nowy Ciechocinek – MOP Kałęczynek A1;
 • Woj. Lubelskie – Hrubieszów droga nr 844, Gołąb droga nr 801;
 • Woj. Lubuskie – Białcz droga nr 132, Świdnica, Obwodowa – Nowogród Bobrzańskie droga nr 27;
 • Woj. Łódzkie – Pomorzany/Bociany A1, Pabianice s14, Łódź 1120E, Bychlew/Jadwinin 485, Biała Pierwsza droga nr 74, Mokra prawa droga nr 70;
 • Woj. Mazowieckie – Otrębusy droga nr 719, Białobrzegi s7, Nieporęt-Zielonka droga nr 631, Mszczonów droga nr 50;
 • Woj. Opolskie – Kietlice – Kilisino droga nr 416;
 • Woj. Podkarpackie – Podgrodzie droga nr 1391, Dukla droga nr 19, Nowa Dęba droga nr 9, Gniewczyna Łańcucka – Gniewczyna Tryniecka droga nr 835, Lutcza droga nr 19, Podgrodzie droga nr 94;
 • Woj. Pomorskie – Swarożyn A1, Borcz-Babi Dół droga nr 20, Borowo droga nr 211, Baciuty-Łupianka Stara droga nr 678;
 • Woj. Wielkopolskie – Tarnowo Podgórne – Poznań Ławica s11, Konin A2;
 • Woj. Zachodniopomorskie – Łubianka – Brynka droga nr 151.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.