Pijany kierowca potrącił 68 letniego rowerzystę. Czeka go sroga kara!

W niedzielę 28 maja w Toruniu pijany kierowca potrącił 68 letniego rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło przy skrzyżowaniu ulic Watzenrodego i Ugory. 24 latek poruszający się BMW potrącił na przejeździe dla rowerów mężczyznę, który prawidłowo poruszał się po drodze. Kierowca poruszał się z bardzo dużą prędkością. Jak już wiadomo miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Okoliczności wypadku

Kierowca BMW mimo zbliżania się do przejścia dla pieszych i rowerów, postanowił wyprzedzić przepuszczający ludzi samochód. Z dużym impetem uderzył w przejeżdżającego przez przejazd rowerzystę. Teraz grozi mu 4,5 roku więzienia za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Warto również wspomnieć, że za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych również czeka go kara. To 1500 zł mandatu i 15 punktów karnych.

Kiełpiński Konkretnie

Ogromna liczba pijanych kierowców

Jak pokazują ubiegłoroczne statystyki, liczba pijanych kierowców wzrosła w 2022 roku o 25% i zatrzymano ich aż 97 856. To średnio 268 kierowców dziennie. W tym rokuj sytuacja również nie wygląda dobrze. Tylko wczoraj 31 maja zatrzymano aż 235 kierujących na podwójnym gazie (źródło: https://policja.pl/pol/form/1,dok.html).

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.