Poznań z dwoma nowymi fotoradarami – kierowcy w końcu zwolnią

Z inicjatywy Zarządu Dróg Miejskich, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i GITD, zamontowano w mieście dwa nowe fotoradary. Skończy się jazda z nadmierną prędkością.

Nowe urządzenie pomiaru prędkości na ul. Dąbrowskiego znajduje się przy skrzyżowaniu z ul. Lotniczą. Wcześniej w tym miejscu był zamontowany radar mający mierzyć natężenie ruchu. Rejestrował on jednak również prędkość przejeżdżających pojazdów. W 2019 roku w ciągu zaledwie 3,5 miesiąca zarejestrował ponad milion przypadków jej przekroczenia (źródło: brd24.pl). Przy ul. Głogowskiej  urządzenie działać będzie nieopodal giełdy odzieżowej.

Radary będą wykonywać zdjęcia pojazdów poruszających się w obu kierunkach. Jednocześnie będą miały możliwość zarejestrowania aż kilkunastu. Kierowcy z pewnością ściągną nogę z gazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
1 kwietnia 2021
Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jednostkami napędowymi, a także należy rozważyć wszystkie za i przeciw.