Poznań z dwoma nowymi fotoradarami – kierowcy w końcu zwolnią

Z inicjatywy Zarządu Dróg Miejskich, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i GITD, zamontowano w mieście dwa nowe fotoradary. Skończy się jazda z nadmierną prędkością.

Nowe urządzenie pomiaru prędkości na ul. Dąbrowskiego znajduje się przy skrzyżowaniu z ul. Lotniczą. Wcześniej w tym miejscu był zamontowany radar mający mierzyć natężenie ruchu. Rejestrował on jednak również prędkość przejeżdżających pojazdów. W 2019 roku w ciągu zaledwie 3,5 miesiąca zarejestrował ponad milion przypadków jej przekroczenia (źródło: brd24.pl). Przy ul. Głogowskiej  urządzenie działać będzie nieopodal giełdy odzieżowej.

Radary będą wykonywać zdjęcia pojazdów poruszających się w obu kierunkach. Jednocześnie będą miały możliwość zarejestrowania aż kilkunastu. Kierowcy z pewnością ściągną nogę z gazu.

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.