Tunel pod Świną – szereg wykroczeń i nieodpowiedzialne zachowanie kierowców

W piątek 30 czerwca został otwarty długo wyczekiwany tunel pod Świną w Świnoujściu. W ciągu weekendu doszło już do kilku niebezpiecznych sytuacji spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców. Czy stanie się to codziennością?

Mierzący niemal 1,5 kilometra tunel pod rzeką Świną łączy ze sobą wyspy Uznam i Wolin. Tunel jest stale monitorowany, znajduje się w nim także odcinkowy pomiar prędkości oraz 140 kamer. Choć od otwarcia minęły zaledwie 3 dni, monitoring już pierwszej nocy zarejestrował szereg wykroczeń. Kierowcy z niewiadomych przyczyn zatrzymywali się i zawracali. Ponadto w tunelu zarejestrowano również pieszych czy osoby poruszające się na rowerze lub hulajnodze.

Kierowcy, którzy popełnili wykroczenia zostaną surowo ukarani.

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikował zdjęcia ukazujące zachowania kierowców oraz pieszych.

Zdjęcie główne źródło: https://www.facebook.com/PrezydentSwinoujscia

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.