Ranking opon zimowych 2020/2021 – czy warto się nim sugerować?

Pytanie jakie opony zimowe wybrać w 2020 to bardzo ważna decyzja, którą należy podjąć z rozwagą i z odpowiednim podejściem, gdyż może się zdarzyć, że od odpowiedniego modelu ogumienia może zależeć zdrowie lub życie nas lub osób nam bliskich. Dlatego w takich wyborach nie należy kierować się przypadkiem czy też pobieżnym oglądem sytuacji, ale szczegółowo wniknąć w tematykę i sprawdzić wiele opcji. Dobrym wyjściem w takiej sytuacji, jeśli nie jesteś ekspertem, lub nie masz się jak takiego poradzić, zdają się być właśnie sezonowe rankingi opon zimowych. Pomogą one w podejmowaniu decyzji i zbierają oceny od wielu kierowców i profesjonalnych testów, które poświadczone są szeregiem badań i przejeżdżonych tysięcy kilometrów. Takie rankingi zbierają wiele rodzajów, rozmiarów i cen, które następnie przedstawiają w czytelny i przystępny sposób, pomagający wybrać te najlepsze opony zimowe do naszych samochodów. 

Gdzie szukać opinii poza rankingiem opon zimowych w internecie?

Oprócz rankingów istnieje również cała gama innego rodzaju pozyskiwania informacji na temat najlepszych opon zimowych. Ale mimo wszystko, do pełnego obrazu sytuacji, warto posiłkować się wieloma źródłami, by dokonać odpowiedniego zakupu. Warto sprawdzać dane na różnego rodzajach blogach motoryzacyjnych, które oferują swoje oceny i pomogą wybrać jakie opony zimowe będą najlepsze na 2020 rok. Można również sprawdzać oferty różnych serwisów i porównywać zarówno ceny jak i opis poszczególnych modeli. Dobrą opcją wydaje się również przeszukiwanie różnych for i stron internetowych, takich jak np. Facebook, gdzie można zapytać się osób dobrze zaznajomionych z daną tematyką.

ranking i testy opon zimowych najlepsze tanie opony zimowe
Ranking i testy opon zimowych 2020/2021

Najprzydatniejsze i najbardziej potwierdzone informacje znajdują się jednak na stronach z testami opon zimowych, które prowadzone są przez znane i szanowane firmy, które wszelkie zagadnienia związane z funkcjonalnością opon prowadzą w oparciu o rzetelne opinie i doświadczenia.

Rzetelne opinie rankingu opon zimowych 2020/2021

Szukając rankingu opon zimowych, nie zawsze warto się kierować pierwszym wynikiem w wyszukiwarce Google. Najlepiej jest ich poszukiwać po dobrych stronach i forach motoryzacyjnych. W Polsce wiodącym konkurentem w tej dziedzinie jest serwis Oponeo, który na swojej stronie ma szereg artykułów i rankingów pomagających wyszukać najlepsze opony zimowe. W tym sezonie również okazali się skuteczni. Można na tej stronie bez problemu znaleźć rankingi i testy opon zimowych na zimę 2020. Poszukując dobrych rankingów należy kierować się tym, na jakiej podstawie były one wykonywane gdzie najlepsze powinny bazować na profesjonalnych testach, najlepiej zbierających dane z kilku różnych źródeł w tym również opinie kierowców.

Testy opon zimowych – jak rozpoznać rzetelny test

W zasadzie jest to dość prosta sprawa, która wymaga jednak nieco nakładu czasu i nieco bardziej szczegółowego wniknięcia w temat. Przede wszystkim należy się kierować ilością zebranych informacji na temat opon zimowych, a generalnie im więcej danych – tym lepiej. Ważne jest również sprawdzenie jakie i ile parametrów było brane pod uwagę przy przeprowadzeniu danego testu opon zimowych. Do najważniejszych z nich będą należeć takie sprawy jak zachowanie się na powierzchni mokrej, oblodzonej i ośnieżonej. Nie należy również lekceważyć opinii innych osób, wypowiadających się w komentarzach czy w postach, gdyż często są to eksperci albo miłośnicy motoryzacji.

testy opon zimowych 2021 2020 w Polsce
Testy opon zimowych 2021 / 2020 w Polsce

Pamiętajmy również, że rzetelnie poprowadzony test będzie uwzględniał wszelkie dane i źródła z których je pozyskiwał. Dlatego zaczynając zagłębiać dany temat najlepiej jest się zapoznać z testem opon zimowych ADAC, który obecnie jest znany jako najbardziej rzetelny.

Testy opon zimowych – jak są prowadzone testy

Testy opon zimowych przeprowadzane są na wyborze określonej liczbie opon, w zależności od rozmachu akcji. Oceniane są w niej wszystkie najważniejsze parametry i tu również, zależne od instytucji wykonującej dane badania. Najbardziej kluczowymi elementami są wymienione już wyżej zachowania na różnych powierzchniach jezdni w której powinny być zawarte takie manewry jak: ruszanie, przyspieszanie, slalom i hamowanie, i do którego każdy zestaw opon zimowych powinien podchodzić indywidualnie. Dalsze badania skupiają się na poziomie generowanego hałasu, prowadzone najczęściej na wyłączonym silniku. Porównywane są również trwałość materiału do ceny ogumienia i w tym wypadku często testujący dochodzą do wniosku, że to tańsze ogumienie w przeliczeniu na przejeżdżone kilometry opłaca się zdecydowanie mniej niż solidna, wytrzymała guma.

Jak testowane sa opony zimowe do rankingu
Jak testowane sa opony zimowe do rankingu

Są to jedne z najczęstszych badań. Występują również inne testy opon zimowych, które tylko szczegółowiej opisują, który model najlepiej wybrać. Udowadnia to tylko jak dużym jest to przedsięwzięciem i dlaczego tak ważne jest, by przed wyborem odpowiedniego zestawu dla siebie, przejrzeć chociaż kilka z nich.

Dosyć popularne są również strony i testy, które prowadzone są tylko o opinie kierowców. Wtedy to zbierane są informacje i opinie wielu kierowców temat wyboru najlepszych opon zimowych, które uwzględniają wszystkie powyższe aspekty jednak bez konieczności prowadzenia szeregu badań. Możliwe, że są one mniej wiarygodne, lecz mogą ukazywać jakość danego ogumienia w różnych warunkach, nie zawsze sprawdzanych w tradycyjnych testach.

Testy opon zimowych ADAC – co warto wiedzieć?

Testy opon zimowych adac 2020
Testy opon zimowych adac 2020

Testy opon zimowych ADAC są obecnie najbardziej rzetelnym źródłem informacji o oponach samochodowych, jak i już od wielu lat wyczekiwaną diagnozą przez kierowców na całym świecie. Jest to niemiecki klub, zrzeszający ponad 15 mln członków – zarówno ekspertów, mechaników, kierowców i fanów motoryzacji, który od roku 1903 prowadzi swoją działalność polegającą na zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach. Testy opon zimowych, to tylko wycinek z rozległego zakresu ich badań na temat bezpieczeństwa samochodów. Swoje oceny opierają na siedmiu najważniejszych aspektach funkcjonalności ogumienia z czego najważniejsze są to: zachowanie na mokrej i ośnieżonej powierzchni – które razem stanowią 50% wystawianej końcowej oceny, następnie odnoszą się do sytuacji na terenach oblodzonych i suchych, które łącznie dają 25% wyniku. Ostatnia ćwierć skupia się na takich aspektach jak: żywotność, zużycie paliwa i generowany hałas. Decyzje opisywane są w skali numerycznej od 0,6 – 5,5, gdzie im niższy numer, tym wyższa jakość. Testy opon zimowych prowadzone są bardzo restrykcyjnie, a najwyższe noty nie są przyznawane zawsze, co udowadnia fakt, że najwyższe wyniki nie zawsze są przyznawane.

Podsumowując – rzetelność, długoletnie doświadczenie i imponująca grupa ekspertów stanowi obecnie klub i testy opon zimowych ADAC, najbardziej znanym i polecanym na rynku oceny bezpieczeństwa podróży. 

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.