Samochodem do Chorwacji – o czym warto pamiętać?

0

169

Wakacje są zazwyczaj czasem bardzo skrupulatnie zaplanowanym. Dotyczy to przede wszystkim wyjazdów urlopowych. Oczywiście można zostawić planowanie specjalistom z biura podróży, ale coraz częściej ludzie chcą samodzielnie o wszystkim decydować. Wakacje w typie all inclusive mogą być niezapomniane, ale przez pierwszych kilka razy. Później stają się nużące i mało przygodowe. Zmieniany jest zatem sposób spędzania urlopu – wybierane są bliższe destynacje, które można odwiedzić, jadąc samochodem. Prym wiedzie Chorwacja, która jest relatywnie tania, ma piękne plaże oraz dobre połączenie drogowe z Polską.

Skąd wzięła się popularność wyjazdów samochodowych do Chorwacji?

Chorwacja jest niekwestionowaną królową, gdy chodzi o wakacyjne wyjazdy urlopowe. Najpopularniejszym środkiem lokomocji są samochody. Dlaczego jednak to ten kraj wiedzie palmę pierwszeństwa? Kluczowe jest połączenie drogowe – wygodne autostrady pozwalają w kilka godzin przejechać przez piękne kraje południowej Europy. W wielu państwach można podziwiać zachwycające widoki, a w razie potrzeby można zanocować w połowie podróży. Bogata baza noclegowa i pyszne jedzenie to również czynniki, które wpływają na popularność tego kraju. Kolejnym są ceny, które są porównywalne do tych, jakie są nad Morzem Bałtyckim – mając do wyboru ciepłe morze i idealną pogodę ludzie wybierają wyjazd do Chorwacji. 

Wynajem samochodów na długą, wakacyjną podróż – o czym pamiętać?

Najwygodniejszym środkiem lokomocji w czasie wyjazdu do Chorwacji jest samochód. Co jeśli jednak nie posiada się pojazdu, który podoła takiej wyprawie? Na wakacyjny wyjazd możliwy jest wynajem samochodów, zarówno osobowych, jak i kamperów. Warto jednak pamiętać, że część umów ma przewidzianą maksymalną dzienną odległość jaką samochód może pokonać. Dlatego lepiej oszacować to jeszcze przed podpisaniem dokumentów i w razie konieczności renegocjować zapisy lub wykupić dodatkowe kilometry. Należy również zwrócić uwagę na pełne ubezpieczenie poza granicami Polski. 

Co zapakować do walizki, gdy wyjeżdża się samochodem na wakacje zagraniczne?

Pakowanie się do samochodu daje dużo większe pole manewru niż ograniczanie się do bagażu samolotowego. Przede wszystkim można zabrać ze sobą dużo prowiantu na drogę, napojów, aby nie było konieczności częstych postojów. Do walizki można zapakować wszystkie niezbędne kosmetyki, ubrania, bez obawy, że wzrośnie koszt wyjazdu. Gdy walizki nie zmieszczą się w samochodzie, można pomyśleć o bagażniku dachowym lub skorzystać z opcji, jaką daje wynajem samochodów typu kamper. 

Apartament czy hotel? Co wybrać, aby w pełni cieszyć się atrakcjami chorwackich miast i miasteczek? 

W Chorwacji można wynająć zarówno pokój hotelowy, jak i autonomiczny apartament z kuchnią. Ta pierwsza opcja jest dla osób, które lubią gdy na wakacjach nie muszą się niczym przejmować. Apartamenty lepiej sprawdzą się dla podróżnych, którzy nie chcą czuć się skrępowani obecnością pracowników, lubią samodzielnie zadbać o siebie i korzystać z uroków Chorwacji pełną piersią.

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o

0

16

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona

0

24

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

5

22909

Ford Focus Mk3 – jaki silnik wybrać?

Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.

0

17842

Ford Kuga II – jaki silnik wybrać?

Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto

0

16665

Ford Focus Mk2 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika to bardzo ważna sprawa. Dowiedz się więcej n temat silników diesla i

0

11012

Ford Mondeo mk4 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się

0

10478

Ford Mondeo mk5 – dane techniczne, silniki, wersje wyposażenia, opinie kierowców

Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu

0

8790