Samochodem do Chorwacji – o czym warto pamiętać?

Wakacje są zazwyczaj czasem bardzo skrupulatnie zaplanowanym. Dotyczy to przede wszystkim wyjazdów urlopowych. Oczywiście można zostawić planowanie specjalistom z biura podróży, ale coraz częściej ludzie chcą samodzielnie o wszystkim decydować. Wakacje w typie all inclusive mogą być niezapomniane, ale przez pierwszych kilka razy. Później stają się nużące i mało przygodowe. Zmieniany jest zatem sposób spędzania urlopu – wybierane są bliższe destynacje, które można odwiedzić, jadąc samochodem. Prym wiedzie Chorwacja, która jest relatywnie tania, ma piękne plaże oraz dobre połączenie drogowe z Polską.

Skąd wzięła się popularność wyjazdów samochodowych do Chorwacji?

Chorwacja jest niekwestionowaną królową, gdy chodzi o wakacyjne wyjazdy urlopowe. Najpopularniejszym środkiem lokomocji są samochody. Dlaczego jednak to ten kraj wiedzie palmę pierwszeństwa? Kluczowe jest połączenie drogowe – wygodne autostrady pozwalają w kilka godzin przejechać przez piękne kraje południowej Europy. W wielu państwach można podziwiać zachwycające widoki, a w razie potrzeby można zanocować w połowie podróży. Bogata baza noclegowa i pyszne jedzenie to również czynniki, które wpływają na popularność tego kraju. Kolejnym są ceny, które są porównywalne do tych, jakie są nad Morzem Bałtyckim – mając do wyboru ciepłe morze i idealną pogodę ludzie wybierają wyjazd do Chorwacji. 

Wynajem samochodów na długą, wakacyjną podróż – o czym pamiętać?

Najwygodniejszym środkiem lokomocji w czasie wyjazdu do Chorwacji jest samochód. Co jeśli jednak nie posiada się pojazdu, który podoła takiej wyprawie? Na wakacyjny wyjazd możliwy jest wynajem samochodów, zarówno osobowych, jak i kamperów. Warto jednak pamiętać, że część umów ma przewidzianą maksymalną dzienną odległość jaką samochód może pokonać. Dlatego lepiej oszacować to jeszcze przed podpisaniem dokumentów i w razie konieczności renegocjować zapisy lub wykupić dodatkowe kilometry. Należy również zwrócić uwagę na pełne ubezpieczenie poza granicami Polski. 

Co zapakować do walizki, gdy wyjeżdża się samochodem na wakacje zagraniczne?

Pakowanie się do samochodu daje dużo większe pole manewru niż ograniczanie się do bagażu samolotowego. Przede wszystkim można zabrać ze sobą dużo prowiantu na drogę, napojów, aby nie było konieczności częstych postojów. Do walizki można zapakować wszystkie niezbędne kosmetyki, ubrania, bez obawy, że wzrośnie koszt wyjazdu. Gdy walizki nie zmieszczą się w samochodzie, można pomyśleć o bagażniku dachowym lub skorzystać z opcji, jaką daje wynajem samochodów typu kamper. 

Apartament czy hotel? Co wybrać, aby w pełni cieszyć się atrakcjami chorwackich miast i miasteczek? 

W Chorwacji można wynająć zarówno pokój hotelowy, jak i autonomiczny apartament z kuchnią. Ta pierwsza opcja jest dla osób, które lubią gdy na wakacjach nie muszą się niczym przejmować. Apartamenty lepiej sprawdzą się dla podróżnych, którzy nie chcą czuć się skrępowani obecnością pracowników, lubią samodzielnie zadbać o siebie i korzystać z uroków Chorwacji pełną piersią.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.