ŠKODA spełnia europejskie cele w zakresie emisji CO2 swoich pojazdów

W ubiegłym roku ŠKODA pozostała poniżej limitu emisji CO2 w Unii Europejskiej oraz w Norwegii i Islandii. Średnia wartość emisji wszystkich modeli dostarczonych w 2021 r. wyniosła 114,8 g/km – to 3 g poniżej limitu ustalonego przez UE. Średnie wartości emisji marki obniżyły się m.in. poprzez zwiększony udział pojazdów całkowicie elektrycznych. Do osiągnięcia wyznaczonych celów przyczynił się flagowy model ŠKODY  – ENYAQ iV.

ŠKODA kontynuuje dekarbonizację swojej floty pojazdów. W 2021 r. marka dostarczyła około 43 400 całkowicie elektrycznych samochodów do krajów Unii Europejskiej oraz do Norwegii i Islandii, a także 27 600 hybryd typu plug-in.

SKODA AUTO spelnia europejskie cele w zakresie emisji CO2 swoich pojazdow
SUV – Skoda ENYAQ iV

Udane wejście na rynek elektrycznego modelu ENYAQ iV

W pełni elektryczny SUV – ENYAQ iV – odgrywa ważną rolę w realizacji celów ograniczających emisję CO2. Marka dostarczyła klientom na Starym Kontynencie już około 39 tysięcy sztuk tego bezemisyjnego pojazdu. Co więcej, w 2021 r. ENYAQ iV okazał się najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Holandii i Czechach. Model otrzymał również wiele międzynarodowych nagród, w tym „Golden Steering Wheel 2021”. Ponadto, ENYAQ iV jest jednym z siedmiu finalistów nagrody „Car of the Year”, której zwycięzcę poznamy jeszcze w lutym br.

SKODA AUTO spelnia europejskie cele w zakresie emisji CO2 swoich pojazdow 2
SUV – Skoda ENYAQ iV

Trzy kolejne całkowicie elektryczne modele do 2030 r.

W ramach strategii NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030, firma planuje wprowadzić do 2030 r. co najmniej trzy kolejne w pełni elektryczne modele, z których wszystkie będą pozycjonowane niżej od flagowego modelu ENYAQ iV – pod względem wielkości i ceny. W zależności od rozwoju rynku, celem jest zwiększenie udziału modeli całkowicie elektrycznych w sprzedaży marki ŠKODA w Europie – ma on wynieść od 50 do 70 procent do roku 2030. Firma aspiruje także do zmniejszenia emisji floty o ponad 50 procent w porównaniu do 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
1 kwietnia 2021
Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jednostkami napędowymi, a także należy rozważyć wszystkie za i przeciw.