Testowy model Toyoty RAV4 szpiegowano podczas testu drogowego w Indiach. Pojawiło się wiele spekulacji na temat premiery nowego SUV-a

Toyota Kirloskar Motors od dawna planowała wypuszczenie SUV-a Toyotę RAV4 w Indiach. Pojazd został zauważony podczas testu drogowego w Indiach. Nowy model Toyoty RAV4 zostanie prawdopodobnie wprowadzona na rynek jako importowana jednostka CBU (Completely Built Unit) w ograniczonej liczbie w celu złagodzenia homologacji.

Wygląd testowego modelu Toyoty RAV4

Na zdjęciu, które udało się zrobić widać, że model testowy prawdopodobnie ma plakietkę „Hybrid” nad przednim nadkolem. W indyjskim przemyśle samochodowym elektryfikacja powoli nabiera tempa, w związku z czym stworzenie modelu hybrydowego wydaje się być dobrym posunięciem Toyoty. Ponadto pojazd ma kwadratowe nadkola, chromowane klamki drzwi i jednokolorowe felgi aluminiowe. Klapa tylna posiada chromowane zdobienie, a wnętrze samochodu ma prawdopodobnie całkowicie czarny motyw z ekranem dotykowym systemu informacyjno-rozrywkowego. Międzynarodowa wersja RAV4 ma również półcyfrowy zestaw, wielofunkcyjną kierownicę, system bezkluczykowy, bezprzewodową ładowarkę do smartfonów, panoramiczny szyberdach i wiele opcji łączności (Android Auto, Apple Carplay, Amazon Alexa).

Testowy model Toyoty RAV4 szpiegowano podczas testu drogowego w Indiach.

Dane techniczne testowego modelu Toyoty RAV4

Toyota RAV4 jest oparta na platformie TNGA. Jej wymiary to: długość 4600 mm, szerokość 1855 mm, wysokość 1685 mm, a rozstaw osi 2690 mm. SUV mimo swoich rozmiarów jest dostępny jedynie w konfiguracji dwurzędowej (5-miejscowej).

Wygląd zewnętrzny nowej Toyoty RAV4 jest dość drapieżny i futurystyczny, z eleganckimi reflektorami, szeroką przednią osłoną chłodnicy, czy eleganckimi tylnymi światłami. Projekt wnętrza jest dość prosty, ale nie kosztem luksusu. W kabinie jest wiele miękkich w dotyku powierzchni, w tym deska rozdzielcza i wewnętrzne panele drzwi.

Hybrydowa wersja Toyoty RAV4 jest napędzana 2,5-litrowym silnikiem benzynowym, który współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi. Łączna moc tego benzynowo-elektrycznego hybrydowego zespołu napędowego wynosi 219 KM, a opcje przekładni są ograniczone do przekładni CVT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
1 kwietnia 2021
Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jednostkami napędowymi, a także należy rozważyć wszystkie za i przeciw.