Testowy model Toyoty RAV4 szpiegowano podczas testu drogowego w Indiach. Pojawiło się wiele spekulacji na temat premiery nowego SUV-a

Toyota Kirloskar Motors od dawna planowała wypuszczenie SUV-a Toyotę RAV4 w Indiach. Pojazd został zauważony podczas testu drogowego w Indiach. Nowy model Toyoty RAV4 zostanie prawdopodobnie wprowadzona na rynek jako importowana jednostka CBU (Completely Built Unit) w ograniczonej liczbie w celu złagodzenia homologacji.

Wygląd testowego modelu Toyoty RAV4

Na zdjęciu, które udało się zrobić widać, że model testowy prawdopodobnie ma plakietkę „Hybrid” nad przednim nadkolem. W indyjskim przemyśle samochodowym elektryfikacja powoli nabiera tempa, w związku z czym stworzenie modelu hybrydowego wydaje się być dobrym posunięciem Toyoty. Ponadto pojazd ma kwadratowe nadkola, chromowane klamki drzwi i jednokolorowe felgi aluminiowe. Klapa tylna posiada chromowane zdobienie, a wnętrze samochodu ma prawdopodobnie całkowicie czarny motyw z ekranem dotykowym systemu informacyjno-rozrywkowego. Międzynarodowa wersja RAV4 ma również półcyfrowy zestaw, wielofunkcyjną kierownicę, system bezkluczykowy, bezprzewodową ładowarkę do smartfonów, panoramiczny szyberdach i wiele opcji łączności (Android Auto, Apple Carplay, Amazon Alexa).

Testowy model Toyoty RAV4 szpiegowano podczas testu drogowego w Indiach.

Dane techniczne testowego modelu Toyoty RAV4

Toyota RAV4 jest oparta na platformie TNGA. Jej wymiary to: długość 4600 mm, szerokość 1855 mm, wysokość 1685 mm, a rozstaw osi 2690 mm. SUV mimo swoich rozmiarów jest dostępny jedynie w konfiguracji dwurzędowej (5-miejscowej).

Wygląd zewnętrzny nowej Toyoty RAV4 jest dość drapieżny i futurystyczny, z eleganckimi reflektorami, szeroką przednią osłoną chłodnicy, czy eleganckimi tylnymi światłami. Projekt wnętrza jest dość prosty, ale nie kosztem luksusu. W kabinie jest wiele miękkich w dotyku powierzchni, w tym deska rozdzielcza i wewnętrzne panele drzwi.

Hybrydowa wersja Toyoty RAV4 jest napędzana 2,5-litrowym silnikiem benzynowym, który współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi. Łączna moc tego benzynowo-elektrycznego hybrydowego zespołu napędowego wynosi 219 KM, a opcje przekładni są ograniczone do przekładni CVT.

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.