Toyota Camry IX – opinie użytkowników

Wielki powrót Toyoty Camry do Europy odbił się głośnym echem w świecie motoryzacji. Najwięcej do powiedzenia na temat samochodu mają jednak zwykle jego użytkownicy. Niewątpliwie więc warto poznać ich opinie o Toyocie Camry, żeby wyrobić sobie własne zdanie. Doświadczenie innych kierowców może być również bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji o kupnie.

Toyota Camry IX – przestronność wnętrza i jakość wykończenia

Wystarczy rzut oka na kabinę japońskiego modelu, żeby przekonać się, że jest przestronna i najpewniej wygodna. Potwierdzają to zresztą użytkownicy auta i ich zbieżne na ten temat opinie. Toyota Camry IX jest istotnie komfortowa, a jej wnętrze spore.

Pod tym względem powodów do narzekań nie mają zarówno pasażerowie, jak i kierowca. Tylna kanapa i przednie fotele są duże i wygodne. Za kierownicą można spędzić w tym aucie wiele godzin, choć nie gorzej podróżuje się również z tyłu – na komfort nie będą skarżyć nawet osoby wysokiego wzrostu.

Wnętrze zostało zresztą całkowicie odświeżone. Jakoś wykończenia i montażu jest całkiem przyzwoita, co w przypadku Toyoty nie zawsze należy do oczywistości. Uwagę skutecznie zwraca skórzana tapicerka w dwóch kolorach do wyboru, która dodatkowo zdobiona jest perforacjami, te zaś dają możliwość wentylacji siedzeń. Zdecydować się również można na czarną tapicerkę wykonaną ze sztucznej skóry uzupełnionej wstawkami z materiału. 

Kompozyt Black Engineered Wood (o wyglądzie drewna naturalnego) lub tworzywo Titanium Line Pattern (zdobione wzorem geometrycznym z efektem 3D) stanowią wykończenie konsoli centralnej, tablicy wskaźników oraz panelu przycisków.

Ogólnie, całość prezentuje się estetycznie, wnętrzu nie brakuje elegancji i stylu, a jazda tym autem może być prawdziwą przyjemnością.

Zobacz też Toyota Camry – dostępne wersje wyposażenia

Toyota Camry IX – spalanie

Sercem Toyoty Camry IX jest napęd hybrydowy 2.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 218 KM z bezstopniową przekładnią e-CVT. Przyspieszenie do 100 km/h wynosi 8,3 s, a maksymalna prędkość, jaką auto osiąga, to 180 km/h.

Dziewiąta generacja modelu nie pozostawia żadnego wyboru pod względem silnika – oferta obejmuje wyłącznie powyższą jednostkę. Nie powinno być to jednak powodem do narzekań, ponieważ niskie spalanie Toyoty Camry IX to właśnie zasługa napędu hybrydowego i jednocześnie jedna z jej największych zalet.

Średnie zużycie paliwa wynosi bowiem 5,3-5,6 l/100 km. Auto jest przy tym oszczędne zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i na dłuższe dystanse. Ekonomiczna jazda na dalekich trasach jest zaś szczególnie godna uwagi, bo w przypadku hybryd niskie spalanie wcale nie jest przecież oczywiste.

Opinie użytkowników tego modelu są w tym kontekście zresztą bardzo zbieżne – nową Toyotę Camry ceni się za oszczędność, a niektórzy określają ją nawet jako jeden z najoszczędniejszych samochodów.

Toyota Camry IX – nowoczesna?

Konstrukcja najnowszej Toyoty Camry oparta została na platformie modułowej TNGA.

Skrót ten oznacza dokładnie „Toyota New Global Architecture”. Zasługą tego rozwiązania jest nie tylko komfort prowadzenia auta i jazdy oraz bezpieczeństwo, bo oznacza to również zupełnie nową jakość pod względem stylistyki i niższe koszty eksploatacji. Platforma TNGA to jednocześnie wyraz nowoczesnej koncepcji projektowania samochodów.

Istotnie, nadwozie Camry chwali się za harmonijne proporcje, a całość wygląda nowocześnie i elegancko. Na uwagę zasługuje bogaty pakiet wyposażenia standardowego, które obejmuje szereg bardzo przydatnych elementów.

Nowoczesny silnik 2.5 Hybrid Force (218 KM) jest dopracowany w szczegółach. Umożliwia uzyskanie maksymalnej mocy przy niskich obrotach i zapewnia dynamiczne przyspieszenie przy ponadprzeciętnej oszczędności paliwa. 

Za wyraz nowoczesności można więc uznać również niskie spalanie Toyoty Camry IX. Najnowsze trendy w motoryzacji uparcie dążą przecież do zmniejszenia emisji spalin i jak największej ochrony środowiska naturalnego.

Auto wyposażone zostało również w innowacyjne rozwiązania. Uwagę zwraca nowy projekt deski rozdzielczej z 9-calowym ekranem dotykowym o prostej i intuicyjnej obsłudze. Samochód posiada ponadto inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC) oraz asystent utrzymania pasa ruchu (LTA). Za bezpieczeństwo odpowiada tu bowiem najnowsza wersja Toyota Safety Sense 2.5 – system jest zaawansowany i ma szeroką funkcjonalność.

Nie ma więc chyba większych wątpliwości, że model ten mocno wpisuje się
w nowoczesne trendy. Jest przecież czytelnym wyrazem technologicznego postępu i innowacyjności. Biorąc zaś pod uwagę opinie o dziewiątej generacji, można bez wahania powiedzieć, że powrót Toyoty Camry na Stary Kontynent był bardzo dobrym pomysłem.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.