Toyota Corolla 2020 – spalanie w zależności od wersji silnika

0

80

Toyota Corolla to niekwestionowana królowa rankingów zadowolenia kierowców. Sława modelu to zaś przede wszystkim zasługa jego niskiej awaryjności. Nie bez znaczenia dla potencjalnych klientów pozostaje jednak również zużycie paliwa. To z kolei w dużym stopniu zależy od wersji silnika. 

Warto więc przyjrzeć się dokładnie, z jakim spalaniem w Toyocie Corolli 2020 należy się liczyć, zwłaszcza jeśli chodzi nam po głowie kupno modelu. W końcu to jeden z ważniejszych parametrów, jakie bierze się pod uwagę przy wyborze napędu. 

Spalanie w Toyocie Corolli Hybrid

Za wciąż rosnącą popularnością napędów hybrydowych stoją coraz bardziej wyśrubowane normy ograniczeń zużycia paliwa, emisji spalin i innych szkodliwych substancji. Japoński koncern wytrwale i konsekwentnie podąża więc za wymogami, tworząc rozwiązania coraz bardziej zaawansowane technologicznie.

Jeśli zaś chodzi o hybrydy, to Toyota – jak wiadomo – jest na tym obszarze pionierem. Swoją pozycję stale zresztą wzmacnia, czego dowodem są oferowane dwa rodzaje napędu hybrydowego: słabszy, ekonomiczny – 1.8 Hybrid (122 KM) oraz mocniejszy – 2.0 Hybrid Dynamic Force (184 KM).

Czy rzeczywiście są jednak tak ekonomiczne pod względem zużycia paliwa?Średnie spalanie w Toyocie Corolli 2020 dla słabszego wariantu, dostępnego z każdym typem nadwozia (sedan, hatchback, kombi), określa się na 4,3-5,1 l/100 km. Przy mocniejszej wersji 2.0 Hybrid Dynamic Force, niedostępnej jedynie w sedanie, to przedział od 4,7 do 5,6 litra na 100 kilometrów.

Toyota Corolla spalanie w silnikach benzynowych

Toyota Corolla, choć nieustannie rozwija się w kierunku hybrydowym, nie ogranicza się jednak do napędu tego typu i dostępna jest również z silnikiem benzynowym. Rodzaj jednostki spalinowej zależy natomiast od wersji modelu.

W Sedanie mamy do wyboru dwie konfiguracje silnika 1.6 Valvematic Dual VVT-i (132 KM) – klienci wybierać mogą pomiędzy 6-biegową manualną skrzynią i bezstopniową przekładnią Multidrive S.

W pierwszym przypadku, czyli przy ręcznej skrzyni biegów, średnie spalanie Toyoty Corolli 2020 wynosi 6,1-7,3 l/100 km. Jeśli chodzi natomiast o wersję wyposażoną w automatyczną przekładnię, to średnie zużycie paliwa określa się w przedziale od 6,5 do 7,4 litra na 100 kilometrów.

Zobacz też Toyota Corolla 2020 – ceny

Z inną jednostką napędową będziemy mieć do czynienia, jeśli zdecydujemy się na wersje Hatchback albo TS Combi. Pod ich maską pracuje silnik 1.2 Turbo o mocy 116 KM z 6-biegową skrzynią manualną. Za dopłatą auto możemy wyposażyć w bezstopniową przekładnię Multidrive S.

Na 5,8 – 7,2 l / 100 km określa się średnie spalanie dla pierwszej wersji z ręczną skrzynią zmiany biegów, przy wyposażeniu w bezstopniową przekładnię zużycie paliwa jest nieco większe, bo 6,1 – 7,3 l / 100 km.

Korelacja pomiędzy rodzajem silnika i zużyciem paliwa jest oczywista. Podobnie zresztą jak inne proste zależności. W końcu im większe spalanie, tym większa strata dla kieszeni kierowcy. Zwiększone zapotrzebowanie na paliwo nie pozostaje również bez wpływu na stan środowiska naturalnego.

Powyższe wartości dotyczące zużycia paliwa to dane podane przez producenta. A choć tego rodzaju zasoby informacyjne nie powstają jedynie na potrzeby marketingowe i promocyjne, to rzeczywiste spalanie w Toyocie Corolli 2020 może nieco od nich odbiegać – wpływ na to ma zaś szereg rozmaitych czynników, często zewnętrznych i niezależnych od kierowcy.

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Testowy model Toyoty RAV4 szpiegowano podczas testu drogowego w Indiach. Pojawiło się wiele spekulacji na temat premiery nowego SUV-a

Testy wyszły na jaw. Szpiegowano nowy model Toyoty RAV4. Jak wygląda? Jakie ma osiągi?

0

44

Toyota Auris – jaki silnik wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem Toyoty Auris? Dowiedz się więcej na temat dostępnych rodzajów silnika.

0

9

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AUTA W TYM ARTYKULE

icon

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

3

12923

Norma Euro 6d – Milion nowych samochodów pójdzie przez nią na złom?

Rozwój nowych, zaawansowanych technologicznie układów napędowych jest odpowiedzią na politykę UE, stawiającą duży nacisk na

2

3889

Problem z odpaleniem samochodu zimą? Oto co możesz zrobić!

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, kiedy ta sytuacja wydarzy się w ich życiu. Bardzo

0

3867

Pierwszeństwo pieszych oraz zakaz używania telefonu “na pasach” w 2021 roku

2021 rok przyniesie duże zmiany dla kierowców w Polsce. Sporym modyfikacjom ulegną zasady pierwszeństwa “na

2

2408

Powrót problemów z rejestracją pojazdów

Problemy z rejestracją pojazdów wracają na dobre. Za przekroczenie czasu na rejestrację pojazdu zapłacisz nawet

1

2051

Jak zadbać o akumulator zimą aby rano spokojnie odpalić samochód?

W przekazach telewizyjnych słyszymy znów: jak co roku zima znów zaskoczyła drogowców. Co zrobić, aby

1

1955