Znak B-37 i B-38 często wprowadzają kierowców w zakłopotanie. Wystarczy poznać ich znaczenie i uniknąć 700 zł mandatu

Nie spotykamy ich wielu na co dzień. Znacznie częściej mamy do czynienia ze znakiem B-35, który zakazuje postoju w konkretnym miejscu. Z tego powodu, gdy widzimy dodatkowe cyfry rzymskie niekiedy zachodzimy w głowę o co z tym wszystkim chodzi. Dziś spieszymy z wytłumaczeniem.

Powszechnie nam znany znak B-35 „zakaz postoju” oznacza zakaz postoju pojazdu. Dopuszczalny czas unieruchomienia pojazdu dłuższy niż jedna minuta jest wskazany napisem na znaku albo na umieszczonej pod nim tabliczce.

Znak B 37

Sprawdź kiedy możesz parkować

Siostrzane znaki „zakazu postoju”, czyli znaki B-37 i B38, różnią się pewnymi znaczącymi elementami. Znak B-37 ma wymalowaną po środku pionową linię, która nie jest niczym innym jak cyfrą rzymską. Tym samym znak B-37 oznacza „zakaz postoju” w nieparzyste dni miesiąca. Obowiązuje on od godziny 00:00 do 21:00.

Natomiast znak B-38, na którym widnieje rzymska cyfra II oznacza „zakaz postoju” w parzyste dni miesiąca i również obowiązuje od godziny 00:00 do 21:00.

Znak B 38

Mandat za niestosowanie się do znaków B-37 i B-38

Kierowca, który zaparkuje swój pojazd przy znaku B-37 lub B-38 zostanie ukarany mandatem w wysokości 100 zł. Kwota ta jednak może ulec zmianie, gdy na kole pojazdu zostanie zamontowana blokada, lub co gorsza samochód zostanie odholowany. W takiej sytuacji, kierowca musi liczyć się z wydatkiem w wysokości minimum 700 zł.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.