Duża akcja policji na długi weekend – więcej kontroli i posypią się mandaty

W związku z tym, że dziś 5 stycznia rozpoczynamy pierwszy w 2023 roku długi weekend na polskich drogach pojawi się więcej policjantów. Wzmożone działania policji mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Długi weekend – więcej kontroli policji

Już dziś na polskich drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, które częściej będą kontrolować kierowców. To wszystko z powodu rozpoczynającego się właśnie długiego weekendu, który potrwa do niedzieli 8 stycznia. Nadkomisarz Robert Opas w rozmowie z Polską Agencją Prasową o zwiększonej liczbie policjantów ruchu drogowego powiedział:

Będą oni prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa jego uczestnikom. Policjanci reagować będą na nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, kontrolować będą m.in. prędkość, stan techniczny pojazdów czy sposób przewożenia dzieci.

Warto przypomnieć kierowcom, że we wrześniu 2022 roku wprowadzono nowy taryfikator mandatów. Teraz za wiele przewinień możemy otrzymać dużo większą liczbę punktów karnych, łatwiej o wyższy mandat i znacznie szybciej można stracić prawo jazdy. Poza tym obowiązują warunki recydywy. Dotyczą one złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu dwóch lat. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, mandat będzie dwukrotnie wyższy.

Zróżnicowana pogoda w długi weekend

W długi weekend zimowej aury możemy spodziewać się na wschodzie Polski, natomiast na zachodzie będą dominować temperatury dodatnie. W związku z tym, że wiele osób decyduje się w tym czasie na wyjazd warto brać pod uwagę zmienne warunki atmosferyczne. Przygotujmy więc odpowiednio samochód przed wyjazdem, sprawdźmy sprawność wszystkich świateł i dostosujmy prędkość do panującej aury. Te kilka rzeczy realnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa naszego i innych uczestników ruchu drogowego.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.