Nowa Toyota Corolla 2021 – dostępne wersje

Ten model, pomimo upływu czasu, nie opuszcza pierwszych miejsc na liście motoryzacyjnych bestsellerów. Tym samym od wielu lat pozostaje najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie. Klienci mogą przy tym wybierać spośród kilku wersji Toyoty Corolli. Oferta obejmuje obecnie trzy typy nadwozia w różnych konfiguracjach silnikowych. Co więcej, producent proponuje również kilka wariantów wyposażenia Toyota Corolla to więc dziś spora różnorodność.

Toyota Corolla Sedan

Sercem nowej Toyoty Corolli Sedan jest silnik benzynowy w dwóch konfiguracjach. Klientowi proponuje się napęd 1.6 Valvematic Dual VVT-i z 6-biegową manualną skrzynią o mocy 132 KM, przyspieszeniu 9,7 s i średnim spalaniu 6,1-7,3 l / 100 km.

Za określoną opłatą ręczną skrzynię biegów zastąpić można bezstopniową przekładnią Multidrive S – średnie zużycie paliwa wyniesie wówczas 6,5-7,4 l / 100 km, a auto do setki rozpędzi się w 10,2 s.

Jako alternatywę dla powyższych oferuje się napęd hybrydowy – 1.8 Hybrid
z bezstopniową przekładnią e-CVT o mocy 122 KM, przyspieszeniu 11 s, i średnim spalaniu 4,3-5,2 l/100 km.

Jeśli zaś chodzi o wymiary tej wersji, to Toyota Corolla Sedan mierzy 463 cm  długości i 178 cm szerokości. Jej wysokość wynosi 143,5 cm, a rozstaw osi 270 cm. Bagażnik jest całkiem pakowny – jego pojemność to 471 l.

Model zyskał wyraźnie odświeżoną stylistykę, a na uwagę zasługuje również wykończenie wnętrza. Ponadto producent oferuje w tej wersji trzy warianty wyposażenia Toyoty Corolli (Active, Comfort, Executive).

Toyota Corolla Hatchback

Pod maską Toyoty Corolli w wersji Hatchback pracuje silnik benzynowy 1.2 Turbo z 6-biegową skrzynią manualną o mocy 116 KM, przyspieszeniu 9,3 s i średnim spalaniu 5,8 – 7,2 l / 100 km.

Podobnie jak w poprzednim przypadku zamiast skrzyni manualnej klient może zdecydować się na bezstopniową przekładnię Multidrive S – wówczas samochód spali średnio 6,1 – 7,3 l / 100 km, a prędkość 100 km/h osiągnie w 10 s.

Jeśli zaś chodzi o napęd hybrydowy, to przy tym typie nadwozia producent oferuje dwie wersje jednostki. Jedna z nich, słabsza to 1.8 Hybrid z bezstopniową przekładnią e-CVT o mocy 122 KM, przyspieszeniu 10,9 s i średnim spalaniu 4,3-5,1 l/100 km. Można zastąpić ją mocniejsza, czyli 2.0 Hybrid Dynamic Force z bezstopniową przekładnią e-CVT o mocy 184 KM, przyspieszeniu 7,9 s i średnim spalaniu 4,7-5,6 l/100 km.

Toyota Corolla Hatchback ma 437 cm długości, 179 cm szerokości i 143,5 cm wysokości, czyli – jak widać – jest nieco mniejsza od powyższej. Jej rozstaw osi to natomiast 264 cm. Pojemność bagażnika w aucie z silnikiem benzynowym wynosi 361 litrów,
a w hybrydzie – 313 l.

Tym, co wyraźnie wyróżnia auto, jest dynamiczna linia nadwozia w stylu hot-hatch, nadająca mu sportowy sznyt. Dzięki konstrukcji opartej na platformie projektowej TNGA nadwozie zyskuje sztywność, co zdecydowanie zwiększa komfort jazdy.

Wersje wyposażenia Toyoty Corolli Hatchback można zaś wybierać pośród czterech jej wariantów: Active, Comfort, GR Sport oraz Executive.

Toyota Corolla TS Combi

Oferta jednostek silnikowych w tej wersji Toyoty Corolli obejmuje te same rodzaje napędów co przy nadwoziu typu hatchback (silnik benzynowy 1.2 Turbo i dwa rodzaje hybrydy).

Tym, co zdecydowanie odróżnia TS Combi od pozostałych, to niewątpliwie jej wymiary: 465 cm długości, 179 cm szerokości i 143,5 cm a wysokości. Rozstaw osi to z kolei 270 cm. Na uwagę zasługuje ponadto pojemność bagażnika, która wynosi 596 l,  a w wersji z napędem hybrydowym 581 l.

Auto jest dynamiczne i komfortowe, a jego stylistyka śmiała i nowoczesna. Jeśli zaś chodzi o wyposażenie, to Toyota Corolla TS Combi jest dostępna ze wszystkimi jego wersjami.

Toyota Corolla – wersje wyposażenia

Trzy typy nadwozia, które znajdziemy w ofercie japońskiego koncernu, to jednak nie wszystko. Producent proponuje kierowcom jeszcze pięć wersji wyposażenia:Active, Comfort, GR Sport, Executive oraz Trek. Przy czym ostatni wymieniony wariant dotyczy wyłącznie TS Combi.Ponadto wszystkie wersje Toyoty Corolli wyposażone zostały w system Toyota Safety Sense.

Toyota Corolla Active

Standardowe wyposażenie wersji Active obejmuje: inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), system multimedialny Toyota Touch® 2 z kolorowym ekranem dotykowym (8″), układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, kamerę cofania, ledowe światła główne i do jazdy dziennej, 15″ felgi stalowe z kołpakami i oponami 195/65 R15.

Toyota Corolla Comfort

W wersji Comfort wyposażenie względem wariantu Active poszerzone jest o elementy, takie jak: ledowe światła przeciwmgielne, chromowane wstawki wnętrza, skórzane obszycie gałki dźwigni zmiany biegów oraz kierownicy, 16″ felgi aluminiowe z oponami 205/55 R16 oraz klimatyzacja automatyczna (dwustrefowa). 

Toyota Corolla GR Sport

Wyposażenie Toyoty Corolli w wariancie GR Sport zawiera: elementy Pakietów Style i Tech, system bezkluczykowego dostępu do samochodu, trójramienną kierownicę obszytą skórą z perforacją, stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej, emblemat specjalnej wersji „GR Sport” na klapie bagażnika.

Toyota Corolla Executive

Wyposażenie Executive, dodatkowe w stosunku do opcji Comfort, zawiera: elementy Pakietów Style i Tech, system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), podgrzewaną kierownicę, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA), system bezkluczykowego dostępu do samochodu, tapicerkę materiałową z elementami skóry, kolorowy wyświetlacz na tablicy wskaźników z efektem trójwymiarowości.

Toyota Corolla Trek

Toyota Corolla w wersji TS Combi w wariancie Trek (względem Comfort) jest wyposażona w: elementy Pakietów Style i Tech, system bezkluczykowego dostępu do samochodu,  przednie i tylne czujniki parkowania, prześwit zwiększony o 20 mm, stację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej.

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.