Samochód Google znów jeździ po Polsce – pojawi się w kilkudziesięciu miastach

Google od marca zbiera dane do aktualizacji usługi Google Street View. Samochód wyposażony w charakterystyczne kamery, jeździ po polskich miastach i robi setki tysięcy zdjęć. Zbieranie danych do aktualizacji potrwa do listopada.

Sprawdź czy samochód Google Street View będzie w Twoim mieście

Jak się okazuje w bardzo prosty sposób można sprawdzić, czy samochód Google odwiedzi Twoje miasto. Wystarczy wejść na stronę internetową Google Street View, przejść do zakładki „Jak to działa”, a następnie na dole strony sprawdzić interesujące miejscowości w sekcji „Planowane podróże”. Poza wymienionymi największymi miastami, samochody Google będą zbierać materiały również w mniejszych pobliskich miejscowościach.

Jak podaje firma Google, aktualizacja ma dotyczyć aż 27 państw.

Zwiedzaj świat dzięki Google Street View

Dzięki usłudze Google Street View w zaledwie kilka sekund możemy „przenieść się” w większość lokalizacji na naszym globie i wybrać się na wirtualny spacer. Dzięki zdjęciom sferycznym mamy możliwość dokłądnego sprawdzenia gdzie dokładnie chcemy się wybrać, jak wygląda droga do tego miejsca, a także znaleźć wszelkie punkty orientacyjne jakie nas interesują. Możliwość zobaczenia zdjęć zdecydowanie ułatwia podróżowanie.

W jaki sposób dopasowuje się zdjęcie do jego geograficznego położenia na mapie?

Aby dopasować każde zdjęcie do jego geograficznego położenia na mapie, Google łączy sygnały z czujników na samochodzie, które zbierają dane o lokalizacji GPS, prędkości oraz kierunku jazdy. Umożliwia to późniejsze odtworzenie dokładnej trasy przejazdu.

Zdjęcie główne: petterijokela z Pixabay

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.