Tylko kilka godzin akcji na autostradzie A4 i aż 30 mandatów dla kierowców ciężarówek za wyprzedanie na zakazie. To wykroczenie to już standard na autostradzie

Wystarczyło zaledwie kilka godzin aby aż 30 kierowców ciężarówek otrzymało 1000 zł mandatu i 15 punktów karnych. Tak skuteczną akcję policji umożliwiły oznakowani i nieoznakowani mundurowi, a także drony.

To wykroczenie to już standard

Wzajemne wyprzedzanie się ciężarówek  na autostradach w niedozwolonych miejscach wydaje się być standardem. Taki manewr ciężarówek trwa dobrych kilka kilometrów, ponieważ zazwyczaj jadą z bardzo podobną prędkością (ciężarówki z Unii Europejskiej posiadają blokadę prędkości). Niestosowanie się do przepisów znacząco wpływa na obniżenie poziomu bezpieczeństwa. Gdy ciężarówki wyprzedzają się, kierowcy innych pojazdów często zmuszeni są do gwałtownego hamowania. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale również powoduje powstawanie korków. Jak donosi tvn24.pl to właśnie dlatego policjanci z dolnego śląska postanowili winnych ukarać.

Dlaczego wyprzedzają na zakazie?

Kierowcy osobówek są sfrustrowani, a ci z ciężarówek próbują się tłumaczyć. Najczęściej za przyczynę takiego postępowania podają tachografy i ograniczony czas pracy. Wtedy liczy się dla nich każda minuta.

A Wam często zdarza się napotkać wyprzedzające się ciężarówki na autostradach?

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.